Vneste do svého domova kouzlo podzimu

Rozhlížíte se a jste unešení krásou kolem sebe. Jestli máte kvalitní foťák, můžete si pořídit snímek, který vás bude těšit během podzimu, kdy bude viset na zdi jako připomínka vší té nádhery. Ale jestli toužíte mít doma skutečnou atmosféru, na kterou si můžete „sáhnout“, pusťte se do sbírání. Přineste si domů kytici barevných listů, mezi kterými je možné spatřit stébla trávy, nebo větvičky šípků s plody a následně ji ve váze postavte na stůl. Podzimní nálada vás nemine.
kaštany na listech
Vydali jste se kolem stromů s názvem jírovec maďal, nebo kaštan koňský a nejste líní se ohnout, abyste nasbírali kaštany?
Je jedno, jestli je vezmete ještě v jejich zeleném obalu, nebo seberete lesklá hnědá semena. Ty si můžete dát do dekorativní misky a postavit někam na stůl.
Ale podzim si do svého domovapřinesete i s truhlíkem, v němž budou zasázeny chryzantémy, nebo vřesovec. I tam se dají položit kaštany. Uvidíte, jak pohled na truhlík bude mít lepší atmosféru.
Čarovat s podzimními plody ale můžete i jinak. Dají se použít třeba na výrobu věnečku. Slaměný základ omotaný břečťanem stačí vylepšit šípky, jeřabinami, nebo malými tykvičkami a můžete věšet na dveře.
Už my, jako malé děti, jsme vyráběly zvířátka z kaštanů a sirek. Sedněte si společně s dětmi a můžete začít pracovat. Ale protože jsou kaštany tvrdé, opatrně předvrtávejte dírky. Neumíte si představit, co bolesti a krve se najde v jednom palci, když chcete ukázat, že dírku budete mít rychle hotovou.
Ale i vlašské ořechy můžou skvěle posloužit jako ozdoba vaší podzimně laděné výzdoby. V misce s kaštany nadělají spoustu parády.
červené listí
Jestli chcete svůj domov vylepšit i nějakou dekorací z obchodu, i tam se nabízí možnost. Slaměný panáček, kterého si můžete zavěsit třeba na záclonu, malou keramickou dýni, do které dáte svíčku, někdo si může pomoci i umělou květinou postavenou do tmavé chodby ve váze.
Možná víte, že nasbírané kaštany můžete použít i jinak, než jen jako dekoraci. Jestli si chcete vyrobit domakoňskou mast na bolesti kloubů, svalů a šlach, nebo se chcete mazat při zánětech, otocích či svědivých ekzémech, dejte se do výroby.
Nasbírejte dvacet kaštanů a jemně nastrouhejte. Nasypte do láhve, zalijte půllitrem padesátiprocentního lihu (je možná si slivovice) a měsíc louhujte.
Nezapomeňte láhev dobře uzavřít a pravidelně protřepávat.
Uvidíte, že vaši kouzelnou výzdobu ocení i ostatní členové domácnosti a vaší zásluhou bude zažehnána podzimní skleslost a smutek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup