Trávíte věčnost na toaletě? Na vině může být prostata

Možná jste již i vy dospěli do fáze, kdy trávíte na toaletě celou věčnost. Všechny dostupné křížovky jste již vyluštili a ani na čtení už nemáte chuť, jen kdyby to už konečně přestalo. Ovšem pokud tento stav již nějakou dobu trvá a vy tak můžete vyloučit prochlazení, tak je dost pravděpodobné, že samo od sebe se nic nezmění. Zvlášť v případě, kdy již máte několik křížků na krku, je dost pravděpodobné, že se u vás objevily potíže se zvětšenou prostatou.
nést wc.jpg

Prostata je mužská žláza, která přiléhá k močové trubici. Jakmile dojde k nezhoubnému množení buněk prostaty, dochází ke zvětšení žlázy a nátlaku na močovou trubici. Pokud se tato žláza stále více zvětšuje, stává se močová trubice čím dál, tím méně průchodnou, což následně způsobuje nedokonalé vyprázdnění při močení. A odtud plynou dobře známé potíže mužů vyšší ho věku. Nejčastěji se objevují v období kolem šedesátého roku života, nicméně mohou se objevit i dříve či později. Vždyť problémy s prostatou v životě potkají až šedesát procent mužské populace, což je skutečně nezanedbatelné číslo.
toaletní papír se sudoku.jpg

Léčba je známá a efektivní

Nicméně tyto často opakované zdravotní potíže jsou i důvodem, proč se jedná o poměrně dobře prozkoumané lékařské téma. Na trhu je tak dostupných hned několik druhů přípravků a léků na prostatu, které vám mohou pomoci. Jejich aplikace a užívání je bezbolestné, a jejich účinky se mohou u jednotlivých mužů lišit, stejně tak jako možné nežádoucí účinky. Jde tedy o to, najít si ten „svůj“ přípravek, který je již dostatečně prověřený, a který dobře sedne i vám.

Typické příznaky nepodceňujte

Jestliže se tedy i u vás objevily průvodní jevy zvětšení prostaty jako je přerušované močení, slabý proud moči, ukapávání po močení a neustálé nutkání na močení, tak s návštěvou své praktického lékaře neváhejte. Může se jednat o poměrně časté potíže s prostatou, ale třeba také o něco horšího.


5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup