Stěhování pian je proces, který rozhodně přenechejte odborníkům

Piano je ryze obecné pojmenování pro strunné nástroje s úderníky, které v sobě zahrnují klavíry a pianina.
Pianino – nosný rám a struny jsou uvnitř umístěny ve svislé poloze. Z úsporných důvodů, aby výrobek nebyl příliš velký, se struny navzájem kříží. V našich domácnostech se objevují právě nejčastěji pianina, a to čistě z úsporných důvodů. Zpravidla jde o rozměry kolem 150 cm na výšku a také se tyto nástroje nejlépe stěhují. Většinou to zvládnou dva silní chlapi na speciálních popruzích.
otevřený kamión.jpg
Klavír – jeho struny jsou naopak rozmístěny v poloze vodorovné, struny se tu nekříží a ke klaviatuře jsou připevněny přímo vedle sebe. Je to tedy klasické křídlo, které známe z koncertních sálů. Plošné rozměry klavíru jsou podstatně větší (od 150 do téměř 290 cm) a jejich stěhování je rozhodně náročnější.
krabice, smlouva a klíč.png

Na co se zaměřit při stěhování piána (klavíru nebo pianina)

Reference stěhovací firmy a motivace pracovníků je jedním z podstatných ukazatelů právě při manipulaci s hudebními nástroji. Většina hudebníků vám totiž potvrdí, že každý hudební nástroj má duši, a že je s ním také podle toho nutno zacházet. Tedy opatrně a citlivě. Důležité je vědět, zda stěhováky tahle práce skutečně baví, nebo se jí věnují jen kvůli zisku, či z nouze.
Pojištění nástroje – může se stát cokoliv a zvláště u piána je jeho poškození pravděpodobnější, než u stěhování běžného nábytku. Nástroje se pokaždé při přemísťování rozladí, jsou citlivé na změny teplot a vlhkosti, na otřesy a pády. Solidní firma dokáže na své náklady zajistit i naladění piána.
Pojištění prostor – nejen piáno, ale i okolní prostředí může utrpět újmu – rohy zdí, nábytek, podlahy, dveře a zárubně atd.
Stanovení ceny – ta musí být vždy jednoznačně dána, tedy pevná a neměnná, ostatně, stěhovací firma si nejprve terén obhlídne, aby bylo možno přesnou cenu vypočítat.
Ukotvení při přepravě – zvláště při levném stěhování pian a klavírů je na to nutno brát zřetel. Základem je bezpečné vozidlo, náklad se nesmí při jízdě posouvat, nebezpečně naklánět, narážet do korby vozu a do okolních předmětů.
Renovace pian – některé firmy zajišťují i renovace starých klavírů a odhad ceny (znalecký posudek) v případě zájmu o odprodej starožitného kusu atp.

3/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup