Stavba svépomocí je náročná, ale přináší úspory

Pokud se chystáte postavit si svůj rodinný dům svépomocí, pak před sebou máte opravdu mnoho práce. Ovšem je pravda, že i odborníci takový krok doporučují jako ekonomicky výhodný. Je známo, že stavební firmy stavební zakázky objednané na klíč významně přeceňují, a že člověk, který se rozhodně provést stavbu tak, že postupně osloví několik dílčích dodavatelů, kteří budou postupovat podle zhotovené projektové dokumentace, na tom může ušetřit až stovky tisíc korun. Avšak je jasné, že do takové akce se pustí jen ten, kdo podobným postupům alespoň trochu rozumí. Ideální je to u různých řemeslníků a lidí z praxe, kteří mají mezi dodavateli hodně svých známých, potřebným pracím rozumí, a proto si dokážou průběh stavby ohlídat, a ještě mohou významně přiložit ruku k dílu.

rypadlo

Každopádně jedno je jisté, že pustit se do stavby domu svépomocí rozhodně nebude jednoduchá záležitost a už vůbec nelze očekávat, že si přitom odpočinete, ba naopak. Ten, kdo chce raději odpočívat a jen přihlížet, jak za něj pracují jiní, nechť se do podobného podniku rozhodně nepouští.

Stavba vlastního domu svépomocí má také i jiné výhody než jen úsporu finančních prostředků. Máte tak v první řadě možnost průběžně ovlivňovat výslednou podobu svého obydlí včetně kvality jeho provedení. Stačí, když si vyberete kvalitní dodavatele, na které se můžete spolehnout. S těmi se můžete průběžně domlouvat na tom, co byste si přáli nějak provést, jaký materiál chcete zvolit a kde můžete případně na stavbě ušetřit anebo si naopak připlatit za lepší provedení.

Ovšem taková stavba domu, to není jen materiál a řemeslníci. To jsou také stavební stroje, bez kterých se rozhodně neobejdete, a to od těch menších až po ty největší jako je třeba autojeřáb , který oceníte při stavbě nadzemních podlaží anebo střechy.

stavba

Každopádně byste se měli připravit na náročný maratón mnoha prací a úkonů, které vám jistě přinesou řadu starostí, nicméně ten výsledný vlastní dům za to určitě stojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup