S dobrým vybavením za úlovkem roku

Mnoho rybářů si v dnešní době povzdechne, že jsou ty ryby čím dál vychytralejší. Je to asi pravda. Rybáři si je rozmazlili. Stále se jim snaží dávat tu nejlepší návnadu a zakrmují dobrotami, které dříve příslušníci vodní říše ani neznali. Tak není divu, že jsou mlsné a obyčejné těstíčko (někde se mu říkalo „šuska“) jim už nevoní. Nebo spíše musí být natolik dokonalé, aby jim zavonělo. Jenže to není jediný problém.

  • Zdá se, jako by ty ryby se svou mlsností získaly i nějaký další smysl, kterým je „čuch na rybáře“.
  • A tak musíme vymýšlet stále nové a dokonalejší nejen návnady, ale také technické záležitosti.

    • Zdokonalují se pruty, navijáky i různé hledače pod hladinou.

odpolední rybaření

A logicky se tedy musí i zdokonalit to, s čím ryba přijde do styku hned po nahození. Tím je vlasec. Dnes už nerozeznáváme jen slabý, silnější a silný, ale oblast výroby vlasců na chytání ryb je skoro vědním oborem. Je to ale určitě potřeba, protože i rybáři už se specializují na určité druhy ryb. Takzvaní „sumcaři“ si určitě vyberou monofilní a extra pevný vlasec. Je velice odolný proti oděru, a kromě toho je ve vodě téměř neviditelný.

Černý, zelený nebo bílý

Veškeré vlasce a rybářské šňůry jsou pevné a vysoce odolné proti oděrům, které mezi kameny snadno mohou vzniknout. Rybářské šňůry odolají i zubům dravých ryb. Další z pozitivních a vítaných vlastností je to, že se snadno potápějí i za silného větru. Rybářské vlasce už nejsou jen klasické bílé a průsvitné. Dnes si můžete vybrat i jiné barvy. Toto rozlišení není z důvodů módních, nýbrž ryze praktických.

velký cejn

  • To určitě znají lovci, kteří chodí na položenou.

    • Ti už přišli na výhody používání černého vlasce.
    • Má totiž extra nízkou průtažnost.
  • Oproti němu zelený vlasec je univerzální a používá se na všechny způsoby rybolovu.

Tak teď už najít to správné místo a můžeme nahodit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup