Prostata

Latinský název prostata představuje v češtině výraz pro předstojnou žlázu. Jedná se o přídatnou předstojnou žlázu, kterou mají ve svém těle pouze muži. Tento orgán je poměrně malý. Často se dá přirovnat k vlašskému ořechu. Problémy však vznikají ve chvíli, kdy se zvětší neboli zbytní. To je dáno mnoha příčinami, jednou z nich je také stáří a vyšší věk. Prostata se totiž i samovolně postupem času zvětšuje. Tento orgán se nachází v blízkosti konečníku a močového měchýře.

muž na skále

Hledat jej tedy můžete v malé pánvi u každého muže. Vylučuje sekret, který je součástí ejakulátu. Díky tomu se zlepší výkon spermií, dalo by se říct, že jsou životaschopnější a proto i tento malý orgán má smysl a má v našem těle svůj význam. Prostata je umístěna pod močovým měchýřem a navazuje na močovou trubici. Jakmile se cokoliv změní, prostata se například zvětší, tak vznikají právě problémy s tímto malým orgánem a začíná nás obtěžovat časté močení nebo i jakékoliv jiné další problémy spojené s močením.

láska

Důležitý orgán

Tento malý orgán, který nás však může v mnohých případech zlobit, je ale v našem těle velice důležitý a podstatný. Tvoří zhruba 15 – 30 % ejakulátu. Sekret má typický zápach a skládá se z nejrůznějších složek. Tyto složky pomáhají ejakulátu přežít, přizpůsobit se nebo napomáhají oplodnění, proto i tento orgán má rozhodně v našem těle své postavení.

Příznaky spojené se zbytnělou prostatou

Problémy s prostatou trápí zhruba polovinu mužů. V dnešní době jde jak o starší muže, tak bohužel i o mladší ročníky, které toto onemocnění vlivem stresu a shonu také postihuje. Jedná se o velice nepříjemné pocity, které nám narušují běžný denní život.

Jak se příznaky projevují?
1. Časté močení
2. Nucené močení
3. Pocit nutkání
4. Neúplné vyprázdnění
5. Tlačení, než začnete močit
6. Noční močení
7. Ukapávání
8. Problémy s erekcí
9. Následný pocit méněcennosti
10. Mnoho dalších projevů


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup