Proč se mi nedaří zhubnout?

Ne každá žena byla obdařena atletickou postavou modelky. Jen málo z nás může opravdu sníst, co se mu zachce, v jakémkoli množství, vůbec necvičit a nepřibírat. Navíc toto samovolné hubnutí bývá spíše důsledkem nemoci, jako například hyperfunkce štítné žlázy.

Vy ale cvičíte každý den a výsledek se stále nedostavuje. Kde je problém?
večení běhání

Hubnete pouze krátce

Ačkoli spousta stránek a dietních plánů tvrdí, že díky nim zhubnete i za týden deset kilo, nenechte se uchlácholit. Tyto takzvané „výzvy“ bývají často velmi drastické co se týče jídla. Pro tělo je obrovský šok najednou zredukovat pět chutných, vydatných jídel denně. K dosažení kýženého výsledku byste musela plán opravdu důsledně dodržovat. Pravdou ale zůstává, že výsledek je velmi dočasný. Jakmile začnete opět normálně jíst (a věřte, že ani ty nejtvrdší povahy to dlouho nevydrží), dostaví se jojo efekt.

RADA: Jezte zdravě, ale nemučte se drastickými dietami.

Málo pijete

Už naše maminky nám vtloukali do hlavy, abychom hodně pili, nejméně dva a půl litru denně. Tato hodnota byla mnohokrát zpochybňována, někteří odborníci doporučují pít více, jiní méně. Je dobré si tedy podle tabulek vypočítat, kolik tekutin byste měli denně vypít.

RADA: Pijte studenou vodu. Ta nastartuje metabolismus, zrychlí ho a spalování přijde rychleji. Můžete přidat i citronovou šťávu pro maximální efekt.
hubený sendvič

Cvičíte nesprávně

Říká se, že kardio je na hubnutí a silové cviky na svaly. Není to ale pravda. Pro dosažení skvělé postavy je důležité tyto aktivity spojit. Je dobré půlhodinové cvičení (jež se doporučuje provádět každý den) alespoň třikrát proložit vytrvalostním cvičením – skoky, během atd. Krev se rozproudí a cvičení půjde lépe. Také není dobré cvičení několikrát přerušovat. Raději snižte výkon.

RADA: Zaplaťte si pár lekcí s trenérem ve fit centru nebo si najděte videa na Youtube. Poradí vám, z čeho by se cvičení mělo skládat.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup