Přichází období menopauzy a její příznaky nejsou mnohdy příjemné

Okolo padesátých let se hlásí o slovo tak zvané klimakterium, také známé jako přechod nebo menopauza. Samozřejmě každá žena je stavěná trochu jinak, takže někdy se přihlásí dříve, leckdy zase později. Mezi první příznaky patří trochu zmatky v menstruačním cyklu. Pravidelnost je tak trochu na ústupu, buď se nedostaví vůbec, nebo zase pro velký úspěch nastoupí silné krvácení, pak zase delší dobu bude pauza, až úplně zmizí. Mnoho žen má v tomto zmatku v cyklu i pochybnosti, zdali nejsou těhotné. Je čas se připravit na přechod, kterého se nikdo nemusí obávat. Jedná se o přirozený stav, který bude provázen určitými projevy a stavy, což může působit na psychiku ženy. Samozřejmě přichází i určité fyzické změny.
rozrušená žena.jpg

Ztráta plodnosti neznamená ztrátu plnohodnotného života

Za změnu v ženském těle mohou hormony. Snižuje se tvorba progesteronu a estrogenu a přichází velká hormonální změna. S ní se objevují fyzické, psychické a duševní nerovnosti, které každá žena zvládá jiným způsobem. Proto je úplně zbytečné se stresovat dříve, než se toto období přihlásí o slovo. Každá nerovnost se dá srovnat do roviny, to platí nejen v životě, ale i v běžném pracovním procesu. Pokud se situace nezvládá, mohou přijít na řadu léčivé bylinky, případně hormonální léčba. Obojí je dobré konzultovat s ošetřujícím lékařem.
blondýna v zrcadle.jpg

Bylinky dokážou konkurovat medikamentům

Některé z bylinek obsahují fytoestrogeny, které jsou podobné ženským hormonům a pomáhají jejich nedostatek vyrovnávat. Pokud menopauza příznaky jen trochu zaútočí, nemusí nikdo propadat panice. Důležité je se zbytečně neopřádat stresujícími mýty a těch je skutečně dostatek.
Pojďme se na některé podívat.

Deprese – každá žena v tomto období trpí depresemi a je emocionálně labilní. I když se během přechodu žena mění a s touto proměnou jsou spojeny výkyvy nálady, do deprese to má daleko. Většinou se setkáváme s nervozitou, plačtivostí, úzkostí, nespavostí, občas se přihlásí o slovo i jakoby bušení srdce, návaly horka a pocení, které přijdou z ničeho nic, ale také po chvíli odejdou.

Obezita – tělo stárne, nespaluje a bude se jen tloustnout. Opět klamná informace. Mohou sice v tomto období nastat určité změny na váze, ale hodně záleží, jak moc žena se s tím popere. Správná životospráva a zdravý životní styl, obezitu vůbec nepustí ke slovu.

Konec sexu – panika, že končí sexuální život je dost velký omyl. Naopak teď nastává období, kdy si můžete život užívat plnými doušky. Díky hormonu štěstí může žena prožívat lepší duševní pohodu.

Klimakterium není nemoc a dá se skutečně prožít bez větší újmy, stejně jako předešlé životní etapy.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup