Pokud vám u vás v obci něco chybí, pusťte se do toho

Jestliže máte pocit, že všude okolo to žije, ale ve vaší malé obci tak říkajíc chcípnul pes a vy ani nemáte, kam byste své malé děti poslali po škole do sportovního kroužku, tak to nejlepší, co můžete udělat, je vzít to do ruky sami. A je hned několik možností, jak se o to pokusit. Můžete třeba kandidovat do obecního zastupitelstva a zasadit se tak o lepší fungování obce, ale to se většině schopných lidí zpravidla nechce, a pak dopadá, jak všichni moc dobře víme.
klíčky u skříněk
Ale i s menšími cíli můžete snadno uspět, tím spíše, když se pustíte třeba do založení místního sdružení lidí s podobným názorem, v takovém případě se nemusíte zatěžovat něčím tak nejistým jako jsou výsledky voleb a přesvědčování svých voličů. S takovým spolkem totiž už hravě dosáhnete i na peníze z různých nadačních grantů a na drobné dotace a nebudete tak závislí jen na sponzorech anebo benefičních sbírkách. A je pravda, že zrovna na sportování a jiné volnočasové vyžití mládeže už se dají peníze sehnat poměrně snadno. A jakmile se vám to povede, tak pak už jen stačí najít vhodné obecní prostory, kde za získanou částku vybudujete sportovní či dětské hřiště pro děti anebo i pro dospělé a nějaké to vnitřní zázemí k tomu. A taková dostatečná tělocvična s šatnou nemusí být ani nijak přepychová. Bohatě vám k tomu stačí dostatečně velká místnost s vhodným povrchem, pár míčů a nějaký ten uzamykatelný úschovný prostor jako je třeba plechová skříňka, a je to. A můžete směle založit obecní sportovní kroužek pro děti.
číslované skříňky
Mnohé věci totiž nejsou ani tak složité, jak to na první pohled může vypadat, složité je spíš najít ochotného člověka, který se jich ujme a věnuje jim svůj čas a energii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup