Podavače tyčí pro CNC soustruhy Haas

Jedná se o poměrně jednoduchý mechanismus, který zefektivňuje a automatizuje proces výroby na CNC soustruzích Haas. Podavače prošly v průběhu posledních let některými inovacemi, které zvýšily produktivitu práce, zejména u konstrukcí s velkým zatížením.

soustruh

Podavače se připojují k řídící jednotce CNC Haas ST a DS. Obsluha zařízení je jednoduchá, sešlápnutím pedálu se podavač odsune a pracovník má pak usnadněn přístup k vřetenu soustruhu, aby mohl vyměnit vložku. Poté se podavač opět přiblíží a zajistí se proti náhodnému pohybu a jeho odsouvání.

Výška podavače se nastaví jedním ručním kolečkem červené barvy, je tedy dobře viditelné a v dosahu obsluhy. Podavač má k dispozici dvě tlačné tyče 20 mm a 9,5 mm, ty lze bezpečně ukládat do horního krytu podavače. Ve vestavěných regálech se nachází prostor pro ukládání vytlačovaných vložek vřeten, není tedy nutné soustruh neustále obcházet.

Plnicí zásobník podavače je vybaven vodícími prvky z nerezové oceli, ty umožňují snadný posuv materiálu jak kruhového, tak i šestihranného nebo čtyřhranného průřezu. Poloha vodicích tyčí je regulována optickými senzory o vysoké přesnosti, pracují i s materiálem, který má sražené hrany, nebo nepřesné konce s otřepy. Tlačnou tyč lze vyměnit ručně i bez použití nástroje.

metal

Technická specifikace a vlastnosti

  • Podavač se připojuje k elektrické rozvodné desce soustruhu Haas. Nastavení parametrů podavače se provádí přímo v řídícím systému soustruhu.
  • Úložiště je přístupné pro všechny druhy vytlačovaných vložek.
  • Tlačné tyče QuickChange se mění bez použití nástrojů, posouvají materiál s vyšší rychlostí, než předchozí modely podavačů, tím se zkrátil výrobní cyklus mezi jednotlivými obrobky.
  • Podávat lze průměr tyče od 9,5 mm do 79,4 mm (maximální hodnota průměru je vždy dána kapacitou soustruhu).
  • Maximální délka podávaného materiálu je 1219 mm, minimální délka činí 381 mm.
  • Zásobník má objem vynášení 30 palců (762 mm) o celkové kapacitě 25 mm krát 30 tyčí.
  • Posuv se realizuje do doporučené kleštiny s vratným typem upínání, přesnost je 0,25 mm.
  • Maximální povolená hmotnost jedné tyče je 36 kg, optimální délka tyčí je 36 palců (914 mm).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup