Nezhoubné zvětšení prostaty

Trápíte se a nevíte, jak vyzrát na problémy s prostatou? Každý muž se za svůj život dožije období, kdy nejčastěji tyto problémy nastávají a to je kolem 60 roku. Může se objevit nutkání na močení, častější chození na toaletu, nebo další problémy, které jsou s močením spojené. A právě tyto projevy jsou prvotními příznaky onemocnění, které se nazývá nezhoubné zvětšení prostaty.

prarodiče

§ Nezhoubné zvětšení prostaty se také nazývá jako benigní hyperplazie prostaty a značí se zkratkou BHP. Postihuje nejčastěji muže ve zralém věku. Tyto zdravotní potíže se týkají dolních močových cest a prostaty.

Co tento název vlastně znamená?

Hyperplazii můžeme popsat jako zmnožení buněk. Buňky http://www.evangelizacnibunky.cz/ začnou vznikat v takzvaných uzlech v centrální části prostaty. Stlačují močovou trubici, ale také zespoda tlačí a negativním způsobem působí na močový měchýř, a proto nastávají další problémy, jako je nutkání na močení a mnohé další příznaky. Jakmile se prostata zvětší vlivem uzlů a tlačí na močový měchýř, v důsledku toho může docházet ke změnám tvaru močového měchýře a k častějšímu zadržování moči.

§ Prostata je malý orgán, velký asi jako ořech, který se nachází pod močovým měchýřem. Obklopuje močovou trubici, takže jakmile dojde ke zvětšení prostaty, vlivem některého z mnoha faktorů, dojde také k narušení průtoku moči, proto můžete cítit nebo pozorovat na svém těle změny, jako je oslabený proud moči, nutkání na močení, pocit neúplného vyprázdnění a mnohé další příznaky.

O jaké příznaky se jedná?

Problémy s prostatou se nejčastěji projevují jako nutkání na močení, můžete cítit oslabený proud moči, ukapávání po vymočení, nesnesitelnou touhu jít se vymočit, problematické je také noční močení a neustálé chození na toaletu. V některých případech je to až trapné a narušuje to náš běžný i soukromý život. Pociťovat můžete také obtížné spouštění moči, nedostatečnou erekci, přerušované močení a vše to doprovází právě časté močení, což je základní příznak .

Léčitelné onemocnění
Toto onemocnění může mít tři formy:
1. Mikroskopickou
2. Klinickou
3. Symptomatickou

bylinky

Mikroskopická a klinická forma se neprojevuje žádnými obtížemi. Symptomatická se projevuje právě příznaky, které jsou spojené s močením.
Pokud nebudete příznaky přehlížet, pak se tyto zdravotní problémy dají poměrně snadno léčit. Včasný zásah je proto nezbytný a díky němu můžete předejít vygradování problému, které by mohlo nakonec skončit například až operací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup