Nenechte zvítězit beznaděj

Je to tak. V životě člověka se může stát cokoliv. Ale žít celý život v obavě, že i Vám se může něco podobného stát, je nesmysl. Užívejte si života tak, jak Vám bude Osudem předkládán. A když i Vy budete nuceni svůj život jakýmkoliv způsobem převrátit naruby, berte to, jako zkoušku.

demence

  • Ustojíte nemoc Vaší blízké osoby?
  • Zvládnete novou životní situaci?
  • Dokážete si poradit s nemocí, jakou je Alzheimer?
  • Budete si vědět rady s tím, jak skloubit svůj život s péčí o nemocného člověka s Alzheimerovou nemocí?

Víte, upřímně řečeno, na takové životní situace není nikdy nikdo připraven. A to i v případě, že už tuší, když se něco podobného plíží do hlavy blízké osoby. Můžete plakat, nadávat, zlobit se. Nic nepomůže. Tak to prostě je.
Jak to jen zvládnout, viďte?
Říká se, že člověk, který je blízkou osobou nemocného člověka, kterému nemůže pomoci, si musí projít několika etapami, aby nakonec celou novou životní situaci zvládl bez újmy na svém vlastním zdraví. A to nejen na psychickém, ale i fyzickém.

  • V první řadě nesmíte podléhat jakékoliv panice, nebo beznaději. Tím si moc nepomůžete. Vy musíte najít pomoc , která bude Vaším záchytným bodem v bolesti, kterou právě prožíváte. Rozhodně získáte pocit, že na celou bolestnou záležitost nejste sami. A to je víc, než plané řeči a odborné výklady příznaků a průběhu nemoci. Na takový výklad je čas.
  • Nikdy se nebraňte etapě bezradnosti, pláče a vzteku, který se dá vtěsnat do několika slov: Proč zrovna nás musel potkat Alzheimer? Přeskočíte-li tuto etapu, vrátí se Vám, jako bumerang v tu nejnevhodnější dobu.
  • Nemyslete si, že celou novou životní situaci zvládnete sami. Smiřte se s tím, že nezvládnete. Nyní totiž nastal čas na výše zmiňovaný výklad.

mapa

Žádná z etap nesmí trvat dlouho. To si zapamatujte hned! Lépe celou situaci zvládnete. Hlavně po stránce psychické. Není to jednoduché, ale když Vám bude nejhůř, vzpomínejte na krásné věci, které jste s blízkým člověkem prožili!
Byl to přece jen krásný život, nemyslíte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup