Nejstarší náboženství na světě


Jedním z těch nejstarších je i samotné hinduistické náboženství, které vznikalo opravdu dlouhou dobu.

1. Kálí, se popisuje jako nejvyšší hinduistická bohyně, jedná se o hněvivý aspekt Déví. (Výraz Déví je však sanskrtský výraz, který znamená v hinduistickém náboženství jakoukoliv bohyni. Za Déví tak může být označena i Lakšmí – manželka boha Višny, Sarasvatí – manželka boha Brahmy, Párvatí – manželka boha Šivy nebo právě Kálí.) Každé uctívání bohyně má dlouholeté tradice.
Právě goddess Kálí je spojována se smrtí. S přeměnou energie a také s končícími cykly. Proto také často bývá znázorňována v černé nebo tmavé barvě. Není výjimkou ani vyplazený jazyk. Je však protějškem boha Šivy.

· Ten byl také chápán jako posel konce. Měl za úkol svět, který předtím bůh Brahma vytvořil a Višnu udržoval zničit, ale ne ve špatném slova smyslu, ale v hinduismu je konec chápán jako nový začátek. Proto nebyl ničitelem vesmíru v ohledu na úplný konec, ale na dobré a nové začátky.

2. Podobná síla byla také přisouzena, právě bohyni Kálí, které měla velkou moc a sílu cokoliv přeměnit. Zbavovala se tak starého a přicházela s novým pohledem. Lidé si ji občas vykládají jako špatnou formu, zlou a nebezpečnou, protože se často cítili ohroženi právě její velkou silou. Ve skutečnosti je však její forma proměny a změny láskyplná, a nikoliv prudce ničitelská.
Vášeň této bohyně je opravdu mocná. Sama o sobě by mohla mluvit jako o velmi mocné a přímočaré postavě v dějinách tohoto významného náboženství.

Uctívání a náboženství

Úcta vzniká tím, že někoho obdivujeme, jsou s tím úzce spjaté i dary a nejčastěji šlo právě o bohy, kteří byli lidstvem vždy nějakým způsobem obdivováni. V dnešní době je tomu tak stále, a proto máme náboženství. Každé má své představitele, ale také svůj systém přemýšlení a morálních hodnot. Je to vlastně takový soubor pravidel a jistého morálně založeného kodexu, který si daný člověk přisvojí. Díky tomu pak můžete některé náboženství uctívat.

5/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup