Nechte se okouzlit modrým sodalitem

Každý rok se na vánočních trzích prodávají minerály a lidé tu mohou obdivovat jejich překrásnou barvu, tvary a krystalická seskupení. Jedním z těch „kamenů“, které rozhodně nepřehlédnete, je i sodalit.

Důvěřujte modré barvě

Sodalit je jeden z nejkrásnějších přírodních minerálů a jeho modrá barva mu propůjčuje velmi působivý výraz. Jistě znáte tu skladbu s názvem „Modrá je dobrá“ od hudební skupiny Žlutý pes, snažila se nám naznačit, že modrá do našeho života patří zejména v souvislosti s modrou oblohou a modravými hladinami vodních toků.

sodalit

Modré nebe probouzí v lidské mysli vnitřní touhu po cestování, objevování nových neznámých končin a je také symbolem jednoty, propojení všech živých bytostí. S modrou barvou si spojujeme i vlastní jedinečnou tvořivost a tato vlastnost souvisí s pátou (krční) čakrou, pramenem tvůrčích schopností, s nimiž se setkáváme nejen u zpěváků se „zlatem v hrdle“, ale i výtvarníků, fotografů, designérů, módních návrhářů a dalších profesí i zálib, kde se pojí kreativita s vnitřním hlasem intuice.

srdce sodalit

O sodalitu se tvrdí, že pomáhá probouzet tvůrčí schopnosti, tedy vynést z podvědomé (duchovní) mysli do každodenního života impulsy pro konkrétní realizaci tvůrčích záměrů. Proto se tento minerál hodí pro každého, kdo chce překonat lenivost a strach z vlastního sebevyjádření, a kdo chce také v životě dokázat uplatnit svůj tvořivý potenciál v oblasti, která jej naplňuje štěstím, a kterou si zároveň volí za své životní krédo či poslání.

Sodalit na cestách

Vzít si minerály s sebou na dovolenou? Proč ne, a nemusí to být jen v podobě náhrdelníků či náramků. Můžete své oblíbené kameny mít v sametovém sáčku vínové či růžové barvy a brát je do ruky jako svůj talisman, jako přítele, který se v přírodě zrodil, aby s vámi spolupracoval a také si od vás čerpal životní energii, vaše myšlenky, názory, nápady a vyjádření vašeho jedinečného „já“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup