Místo, kde se budete cítit jako doma

Při plánování nové linky bychom se měli nejprve zamyslet, kolik času zde chcete trávit, jak moc umíte vařit a co všechno budete při vaření potřebovat. Hodně vám pomohou s inspirací i nejrůznější časopisy nebo internet, kde najdete řadu zajímavých tipů a vychytávek, které se budou možná hodit i do vaší domácnosti.

větrák v kuchyni

Aktuálním trendem, který najdete téměř v každém časopisu, je linka s vysokým leskem. Ovšem ne pokaždé se vyplatí podléhat aktuální trendům. Tento dekor je sice velmi moderní a vkusný, ale asi se nebude hodit do rodiny s dětmi, protože díky malým a neposedným ručičkám byste mohla linku mýt linku v jednom kuse. Naopak ovšem jistě uvítáte spojení pracovního prostoru s obývacím pokojem. Kdy budete moci vařit a přitom komunikovat s rodinou nebo dávat pozor na děti.

Nezapomínejte na rozvržení místnosti

Bojíte se špatného rozvržení nebo dokonce špatného výběru, kuchyně praha jsou skvělou možností, jak se špatnému rozhodnutí vyhnout. Základní rozvržení bychom měli mít připravené ještě před začátkem stavby nebo případné rekonstrukce. Už při samotné stavbě se totiž realizují instalace pro vodu, http://www.pijtezdravouvodu.cz/ elektřinu nebo plyn a to tak, aby bylo později možné pohodlně zapojit všechny spotřebiče a vy tak nakonec ještě nemuseli sekat do stěny.

otevřená skříňka

Jednotlivé sekce

Místnost bychom si měli nejprve rozdělit na jednotlivé zóny – potraviny, nádobí a pomůcky a tři další pracovní místa: mytí a čištění, příprava, vaření a pečení. Návaznost jednotlivých sekcí by na sebe měla navazovat v tom pořadí, jak doma připravujete jídlo.

Opomenout bychom proto neměli ani tvarové uspořádání, které se označuje velkými písmeny abecedy. Nejběžnější a nejčastěji používanou variantou je I. Jedná se o lineární variantu, kde jsou spotřebiče řazeny za sebou. Pokud máte ovšem místnost větších rozměrů, nabízí se další varianta uspořádání, jako je L, U, G nebo H.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup