Menopauza

Období života u každé ženy dospěje do věku, kdy jsme takzvaně vyzrálé. Jenomže na jednu stranu je toto období krásné, bohaté a báječné, ale na druhou nás mohou začít trápit různé neduhy, které jsou spojené s obdobím menopauzy. Menopauza je přirozený stav, při kterém ubývá hormonů z našeho těla. Tělo již nepotřebuje být tak produktivní a proto si nepotřebuje vytvářet tolik estrogenu. Na základě úbytku tohoto hormonu však začínají jisté „problémy“, které my ženy nevidíme rády.

žena ve stresu

Příznaky menopauzy

Lidově se také říká přechod, proto řekneme, že jde o přechod u žen příznaky:

1. Návaly horkabušení srdce, extrémní pocení a to i v době, kdy všem ostatním okolo je zima. Návaly horka jsou nejčastější a nejběžněji se vyskytujícím problémem, který nás začíná trápit často už od 45 let. Menopauza se obecně projevuje od tohoto roku a může se projevovat nebo objevovat až do 55 let. Obvykle se tak toto období projevuje kolem padesáti let. Potká to každou ženu, takže se na tyto a další problémy dobře připravte.

2. Nepravidelný menstruační cyklus– vše začíná u našich pohlavních orgánů. Je zřejmé, že menstruace začíná pomalu vynechávat. Ztrácíme možnost mít dítě, protože naše tělo už není v reprodukčním stavu. Připravuje se zkrátka také na stáří. Pomalu a postupně ubývá hormonů a proto nepravidelnost v menstruaci v tomto období je zcela běžná, avšak velice nepříjemná.

3. Únava a zároveň nespavost– jsme slabé a vyčerpané a zároveň v noci nemůžeme spát. Poruchy spánku, bolesti hlavy to jsou další příznaky, které velice často v tomto období také nastupují. Následuje kolísavost nebo malátnost přes den, kdy se cítíme oslabené. Ženy si pomalu nevěří, necítí se jako ženy. Úbytek šarmu a ztráta půvabu i to bohužel často ženy v období menopauzy zmiňují.

zlomené srdce

4. Podrážděnostdeprese, pocity úzkosti. To všechno můžeme pociťovat.

5. Fyzické projevynarůstající bříško, úbytek vlasů, třepící se nehty, vyschlá kůže, bolesti svalů a kloubů. Bohužel i toto jsou projevy, které na svém těle nechcete vidět, ale bohužel uvidíte. Často se také zadýcháme a to při sebemenší námaze.

3.3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup