Lov a vášeň patří neodmyslitelně k sobě

Lovu se muži věnují od nepaměti. Tentokrát ale není řeč o lovu na vysokou, ale o lovu ryb. Rybaření neboli rybolov musí člověka chytnout. Jakmile začne mít potřebu sbalit pruty a vyjed k rybníku nebo řece, můžeme začít mluvit o vášni k rybolovu. Každý rybář používá k lovu svou osvědčenou techniku. Někteří chodí na stejné místo, jiní rádi objevují místa nová, která ještě neprozkoumali. Co když se zrovna v nějaké neznámé tůňce bude povalovat nějaký ten pěkný kousek? Ano, rybaření je nádherná záliba, kterou hned tak každý neopustí. Někdy máte štěstí, jindy ne, ale pokaždé máte dobrý pocit z toho, že jste něco zkusili a možná taky objevili. Rybaření není totiž žádná nuda, jak si někdo myslí. Zkušení rybáři už jen podle počasí poznají, na co mají nahodit. Je příliš horko nebo je krásný vlahý večer? Každá denní doba může přinést zcela jinou situaci, a tím i jinou rybolovní techniku.

rybař

Pohled na hladinu uklidňuje

Většina rybářů vám řekne, že si chodí k vodě odpočinout. A je jasné, proč. Celodenní pracovní shon a spousta pracovních úkolů ubíjí každého. U vody na pracovní shon velmi rychle zapomenete. Je to rozhodně větší relax, než si po práci lehnout na gauč a sledovat televizi. Hladina vody se během dne neustále mění. Ráno, když ji sluníčko zahřívá svými prvními paprsky, vás oslňuje, s nadcházejícím večerem dostává zase barvu temnou. Rybaření je prostě záliba pro každého, kdo miluje přírodu. Ale abyste mohli rybařit, musíte se vybavit. Rybářské vybavení se odvíjí od vašich znalostí. Začátečníkovi bude stačit jednoduché vybavení se základními kousky. Ti zkušení, už mají s postupem času, vybavení, které by jim mohl leckdo závidět.

naviják

Každá ryba si žádá své

Na každou rybu se používá jiná nástraha a jiné rybářské nástroje. Pokud se chystáte na lov kaprů, měla by vaše rybářská výbava obsahovat i návazce na kapry. Ale zapamatujte si, že velký háček ještě neznamená jistý úlovek. Ryby musí mít náladu, a vy trpělivost.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup