Jaké zásady se uplatňují při stěhování trezorů

Především jde o velmi citlivou záležitost, o níž by měl vědět pouze majitel sejfu a stěhovací firma. Rozhodně pro stěhováky není dobrou referencí, když se někde u piva pochlubí známým, jak obrovský trezor kde a komu do domu instalovali.
otevřený kamion.jpg
Seriózní firma anonymitu a utajení celé akce považuje za základ. Někteří specialisté dokonce používají civilní nákladní vozidla, zaměstnanci nejsou označeni firemním logem, vše probíhá diskrétně a rychle. Čím méně rozruchu kolem, tím lépe. Stejně tak citlivá data zákazníků musí zůstat v přísném utajení.
stěhovací krabice, klíče od domu a smlouva.png
Trezory jsou vždy specifickým oříškem, se kterým si málokterá firma dokáže poradit. Vyžadují specifickou techniku, zvláště pro manipulaci s modely o hmotnosti přesahující 700 kg. Jsou to speciální stěhovací stroje a přístroje, častokrát i malá pásová vozidla, která jsou schopna přemístit náklad třeba po schodech.
Tento způsob stěhování těžkých břemen často vyžaduje upravit části nábytku a podlahy, trezory někdy musí být opatřeny sokly a podstavci. Problematické jsou zejména překážky a křehké materiály podlahových krytin. Častou komplikací jsou podle zkušeností mnoha firem točitá a velmi úzká schodiště. Ovšem i se vzácnou podlahovou krytinou z exotického dřeva, nebo s dvojitou podlahou si lze poradit.

Jak taková akce probíhá

· Akci předchází přípravná fáze – obhlídka terénu, zaměření a předběžné stanovení cenové kalkulace – zpravidla vše zdarma.
· Domluva vhodného termínu bývá klíčová. Vzhledem k utajení je ideální pondělí nebo úterý dopoledne, kdy je většina lidí v zaměstnání, nebo na cestách. Většina stěhovacích firem pracuje i o víkendu, ale v tyto dny se na ulici objeví nejvíce zvědavých očí. (O víkendech solidní stěhováci pracují bez příplatků).
· Počítejte s tím, že sejfy o hmotnosti nad 500 kg vyžadují speciální techniku – jeřáby, pásová vozítka, hevery, zdvihadla na bázi hydrauliky. Předměty do půl tuny zpravidla firma stěhuje tzv. těžkou partou – několik silných trénovaných chlapů tohle zvládne řádově v minutách až desítkách minut.
· Průběh celé akce je pojištěn. Většinou až do výše milionu korun. (Výše pojistky se dá upravit na přání zákazníka). Pojištění je nezbytné, neboť manipulace se supertěžkými břemeny jistá rizika s sebou nese vždy.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup