Co nás čeká a nemine

Elektromobily už nejsou jen dalekou hudbou budoucnosti. Od dob, kdy spatřily světlo světa, zase tolik času neuplynulo, ale i u nich již došlo k prvnímu výraznějšímu pokroku. První modely měly baterie, které vydržely jen na kratší cestu a dobíjení trvalo několik hodin, a co se týká praktické stránky, také to nebyla žádná sláva. Pak ale přišel rok 2012 a objevil se zcela nový a přepravný elektromobil Tesla Model S , s ním se daly podnikat i delší cesty jako s vozy, na které jsme zvyklí.
abstraktní světlo.jpg
Co všechno umí
Na první pohled se elektromobil od luxusního vozu, který jezdí na běžné pohonné hmoty, příliš neliší, i když rozdíly samozřejmě neuniknou těm, kdo automobilům rozumí. Elektromobil Tesla, na rozdíl od jiných, jemu podobných, má podstatně delší dobu dojezdu a také výkonnější dobíjecí jednotku. Toho, kdo si řízení zrovna dvakrát neužívá, zaujme možnost řízení prostřednictvím autopilota. Navíc Model X má opravdu hodně prostoru pro zavazadla. Navíc tento druh dopravy by mohl výrazně ulevit životnímu prostředí.
mokré auto.jpg
Blízká budoucnost
Jen někteří světoví odborníci mají takovou vizi, že během deseti let by automobily v podobě, v jaké je známe dnes, dojezdily a nahradily by je vozidla elektromotorová. Ale tak horké to jistě nebude, protože na to, aby se takové přepravné změny staly opravdu skutečností, je desetiletí opravdu krátká doba a jejich zavedení do běžného provozu zrovna jednoduché nebude. Diskutabilní je otázka spotřeby elektřiny, která je k dobíjení nutná.
Ať tak či onak, městům by elektromobily výrazně ulevily a pokud se týká možností dobíjení, počítá se s investicemi, které by měly být částečně hrazeny z evropských fondů. Vývoj v této oblasti samozřejmě bude pokračovat dál.
Ceny elektromobilů se pohybují od jednoho milionu jedno http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/sharkass/je-mi-to-jedno-350245 sto tisíc korun až téměř do tří milionů korun českých.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup