Aktivity v nevlídném počasí

Je to již zřejmě tak, období teplých, slunečných letních dní je pro letošní sezónu již nenávratně pryč. Spousta rodičů se s tímto nerada smiřuje, jelikož sychravé počasí, chlad a nevlídné dny, s sebou nesou i více času strávených s dětmi doma, nebo v uzavřených prostorách. Hřiště, pískoviště a koupaliště osiří, na zahradě se také moc času trávit nedá. Jelikož každý rodič zná situaci, kdy se dítě doma nudí {LINK}, snaží se vymyslet vhodnou aktivitu, která je však zejména dostupná, vhodná a také pro děti zábavná. Není toho zrovna moc. Pestřejší nabídka je jistě ve velkých městech, na vesnici je to o poznání horší.

děti

Jaké jsou tedy možnosti?
Spousta aktivit je odvislých od finanční situace rodičů. Na rovinu, maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené si nemohou příliš vyskakovat, takže často volí aktivity bezplatné, nebo levnějšího charakteru.

pískoviště

K těm bezplatným, nebo levným patří zejména volnočasová centra pro maminky s dětmi, jsou zde k dispozici aktivity a kroužky pro děti různého věku i jejich rodiče, nebo se zde nacházejí pouze herny, kam se mohou rodiče s dětmi uchýlit, pokud je venku škaredé počasí. Maminky mají tato centra rády, jelikož se zde seznámí s jinými rodiči, popovídají si, odreagují se od všedních povinností nebo sdílejí své zkušenosti. Nezanedbatelné jsou však také různé aktivity, které rozvíjejí dovednosti dětí, nebo pomáhají rodičům aktivně trávit volný čas.

Mezi další aktivity patří například plavání pro kojence a děti nebo různé pohybové, hudební nebo jazykové kroužky. Tyto jsou pořádány většinou soukromě podnikajícími osobami, které se daným aktivitám s dětmi věnují. Jelikož se již jedná o službu na vyšší úrovni, je však také jinak ceněna. Za tyto kroužky si většinou rodiče více připlatí.

herna

K nejdražším aktivitám pro rodiče s dětmi patří bezpochyby dětská zábavní centra a herny. Jedná se čistě o komerční záležitost a vstupné na jeden den se pohybuje v řádu sta korun a výše. Rodiče, kteří tvoří doprovod, platí často také. Nelze však upřít těmto aktivitám jejich pestrost, zábavnost, a velkou rozmanitost. Děti se zde velmi zabaví, rozvíjí své pohybové schopnosti a rodiče si mohou v klidu odpočinout při dobré kávě, jelikož ví, že dítě si hraje a je spokojené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup